Uczniowie siedleckiej Kolejówki laureatami trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Patrycja Chlebowicz i Dawid Borkowski – uczniowie klasy 3a zostali laureatami trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

2 czerwca 2023 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Konkurs polegał na wykonaniu komiksu w języku polskim, przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa, z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy musiał mieścić się w latach 1917 - 1990. W konkursie brali udział uczniowie siedleckiej Kolejówki kształcący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej – Patrycja Chlebowicz i Dawid Borkowski, którzy pod opieką nauczyciela historii p. Anny Poniatowskiej wykonali komiks. Podczas uroczystości, która odbyła się 2 czerwca 2023 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie nagrodzono laureatów konkursu.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie siedleckiej Kolejówki - Patrycja Chlebowicz i Dawid Borkowski. Za komiks Kontruderzenie znad Wieprza. Losy rozkazu 8358/III otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez znanych autorów komiksów: Sławomira Zajączkowskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego.

Cała społeczność szkolna gratuluje Patrycji i Dawidowi sukcesu.