Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Po wakacyjnej przerwie - 1 września - w naszej szkole rozległ się ponownie dzwonek. Starsze roczniki miały okazję wysłuchać przez szkolny radiowęzeł, audycję, w której Dyrektor Szkoły, Pani Monika Kowalczyk przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Głos zabrał również Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Żochowski.

Uczniowie klas pierwszych zostali natomiast zaproszeni na uroczystą akademię, która odbyła się w sali gimnastycznej. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas maturalnych: Magda Wereszczyńska i Kuba Izdebski.  Po odśpiewaniu hymnu narodowego odsłuchaliśmy nagranie, w którym Pani Dyrektor Szkoły zwróciła się do najmłodszych roczników, życząc im sukcesów osobistych i szkolnych.  Pani Wicedyrektor Małgorzata Komar odczytała list wystosowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a następnie przywitała nowych uczniów, zapewniając o życzliwości i wysokim poziomie kształcenia w naszej szkole. Uczniów klas pierwszych przywitał także Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Grzegorz Janaszek oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Żochowski.

Po części oficjalnej rozpoczęła się krótka część artystyczna. Nie mogliśmy zapomnieć, że ten dzień to również data wyjątkowa z innego względu. 83 lata temu wybuchła II wojna światowa.

Był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. Tego dnia,
w 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata. Trwała 6 lat i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Ten dzień uczciliśmy wierszami i piosenkami, wspominając bohaterów tamtych dni. Piękną oprawę muzyczną i wokalną przygotował i zaprezentował nasz kolega – Mateusz Wysocki, który wprowadził wszystkich w atmosferę zadumy i refleksji.

Skończyły się wakacje, ale przed nami kolejna przygoda, nowe wyzwania, plany i marzenia…

W roku szkolnym 2022/2023 życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów i samych dobrych ocen oraz zapału w zdobywaniu wiedzy. Nauczycielom, wyrozumiałości, cierpliwości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Rok szkolny 2022/2023 uważamy za rozpoczęty!

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Remiszewska

Opieka nad pocztem sztandarowym: Małgorzata Stańczuk i Konrad Szupłak.

Nagłośnienie i oprawa techniczna: Konrad Szupłak

Dekoracja: Małgorzata Stańczuk

Zdjęcia: Leszek Rowicki

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia: