Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Warsztaty edukacyjne z Nadleśnictwem

Na zaproszenie nauczycieli p.Marii Karpik i p.Małgorzaty Remiszewskiej odbyły się w naszej szkole w dniu 06.10.2021 r. warsztaty przyrodniczo–leśne z pracownikami Nadleśnictwa w Siedlcach. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawą prelekcję na temat znaczenia lasów w przyrodzie, jak również w życiu człowieka. Drzewa to coś więcej niż tylko część naszego naturalnego krajobrazu. Zapewniają schronienie i pożywienie dla dzikiej fauny i flory, pochłaniają dwutlenek węgla i wytwarzają oddychające powietrze oraz dodają uroku światu.

Uczniowie mogli również obejrzeć i dotknąć eksponaty, które pracownicy Nadleśnictwa przywieźli do szkoły. Lasy posiadają wiele skarbów, które człowiek może wykorzystać na wiele sposobów.

Edukacja proekologiczna wymaga od nas większej świadomości ochrony środowiska. Lasy nazywane płucami świata szczególnie zasługują na troskę człowieka. Uczniowie w dużym skupieniu wysłuchali wykładu oraz żywo interesowali się eksponatami.

Dziękujemy Paniom z Nadleśnictwa za tak ciekawie przygotowaną prezentację edukacyjną i zapraszamy do współpracy w kwestii innych zagadnień z ochrony środowiska.

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl