Wmurowanie kamienia węgielnego i kapsuły czasu pod budowę Branżowego Centrum Umiejętności

PKP Intercity S.A. Związku Pracodawców Kolejowych oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6  w Siedlcach

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/2025 w siedleckiej Kolejówce obchodzono bardzo uroczyście. Oprócz tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego, na którym nie zabrakło życzeń i przemówień, w obecności zacnych gości: przedstawicieli władz, reprezentantów spółek kolejowych, dyrektorów, nauczycieli, uczniów i ich rodziców dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego i kapsuły czasu pod budowę Branżowego Centrum Umiejętności PKP Intercity S.A. Związku Pracodawców Kolejowych oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Siedlcach. To wielki dzień dla siedleckiej Kolejówki, bowiem w Branżowym Centrum Umiejętności będą mogli podnosić swoje kwalifikacje, nabywać dodatkowe kompetencje zawodowe uczniowie, w tym uczniowie z siedleckiej Kolejówki, studenci, dorośli, nauczyciele. W Branżowym Centrum Umiejętności będzie można podnosić kwalifikacje w branży transportu kolejowego.

Kamień węgielny pod budowę tej wspaniałej, jedynej w Polsce w dziedzinie: interoperacyjność systemu kolei placówki, poświęcił  Jego Ekselencja ks. dr Kazimierz Gurda Biskup Siedlecki. Akt erekcyjny, który wraz z kamieniem i kapsułą czasu wmurowano w fundamenty Branżowego Centrum Umiejętności podpisali: p. Krzysztof Tchórzewski – Poseł na Sejm RP, p. Tomasz Hapunowicz Prezydent - Miasta Siedlce, p. Robert Chojecki – Przewodniczący Rady Miasta Siedlce, J.E. ks. dr Kazimierz Gurda – Biskup Siedlecki, p. dr Urszula Wyrzykowska-Dudek – p.o. Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, p. Sebastian Królikowski – Dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity S.A., p. Dawid Wasilewski – wiceprezes Lider MAL-POL Sp. z o.o., p. Krzysztof Redesiuk – Partner Zakład Usług Inżynierskich, p. Krzysztof Wasilewski – Partner Firma Remontowo-Budowlana MAL-POL, p. Adam Sabiniak  - Partner KORONTO Sp. z o.o., p. Monika Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach.

Z wielką nadzieją oczekujemy zakończenia budowy i rozpoczęcia działalności placówki.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2024/2025 wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, uczniom i ich rodzicom życzymy wielu sukcesów.