Wybory w naszej szkole

20 października 2021 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce. Kandydatury zgłosiło 4 uczniów:

Kaczor Maciej, kl.3bp

Odrobiński Arkadiusz, kl.3dg

Seredzińska Dominika, kl.2ap

Żochowski Mateusz, kl.3ap

Uprawnionych do głosowania było 618 uczniów naszej szkoły. Zagłosowało 468 uczniów, w tym głosów ważnych było 426 a nieważnych 42.

Do Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce zostali wybrani:

1. Żochowski Mateusz – 145 głosów

2. Odrobiński Arkadiusz – 116 głosów

Serdecznie gratulujemy przyszłym radnym Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce i życzymy owocnej pracy.

Natomiast głosowanie w wyborach do Samorządu Uczniowskiego odbyło się 12.10.2021 r. Wolę kandydowania do Samorządu Uczniowskiego potwierdziło 4 uczniów. W głosowaniu drogą elektroniczną wzięło udział 243 uczniów. W głosowaniu tradycyjnym wzięły udział klasy 3bg, 2bm i 2cp - 51 uczniów ( w czasie głosowania elektronicznego odbywały się praktyki ww. klas)

Wyniki głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego przedstawiają się następująco:

1. Mateusz Żochowski kl. 3ap - 129

2. Aleksandra Górska kl. 3bg - 122

3. Roksana Ostrysz kl. 1e - 26

4. Oliwia Konarska kl. 1a - 17

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom startującym w wyborach. Życzymy sukcesów w pracy samorządowej. Zapraszamy również do współpracy wszystkie chętne osoby, które mają ciekawe pomysły i nie boją się wyzwań.

Organizacją i przeprowadzeniem wyborów zajął się Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna pani Małgorzaty Remiszewskiej we współpracy z nauczycielem informatyki panem Tomaszem Oknińskim.