Wycieczka do Lublina

Dnia 24.10.2022 r. uczniowie klas 3c, 4ap i 4cp wraz z opiekunami p. Barbarą Wierzejską, p. Edytą Niedziółką i p. Anetą Gil wybrali się na wycieczkę turystyczno-integracyjną do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Państwowego Muzeum na Majdanku, gdzie doszło do największej egzekucji w historii niemieckich obozów koncentracyjnych. Drugim przystankiem na szlaku naszej wycieczki było Centrum Spotkania Kultur. Nowoczesna architektonicznie budowla zachwycała w każdym szczególe, a panorama miasta, widziana z perspektywy tarasów na dachu budynku, oczarowała każdego z uczestników. Drugą część dnia spędziliśmy spacerując wraz z przewodnikiem po urokliwych uliczkach Starego Miasta, poznając najważniejsze zabytki Lublina. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać historię miasta, zarówno tę dawną jak i współczesną. Widzieliśmy Zamek Lubelski wraz z dziedzińcem, Bramę Grodzką, Bazylikę oo. Dominikanów, Bramę Krakowską, Archikatedrę Lubelską oraz Plac Litewski. Miejscem, w którym kończyła się nasza wycieczka, była Galeria Lubelska i czas przeznaczony na smaczny posiłek.

Zdjęcia: Aleksandra Stosio uczennica klasy 4ap