Wycieczka klasy 1c do Stacji Muzeum w Warszawie

Dnia 09.06.2022r uczniowie klasy 1c o specjalności technik transportu kolejowego razem z opiekunami p. Konradem Szupłakiem i Radosławem Kulikiem odwiedzili Stację Muzeum  (dawne Muzeum Kolejnictwa) mieszczącą się w Warszawie przy ulicy Towarowej w budynku Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa.

Uczniowie zwiedzili  dużą ekspozycję modeli kolejowych w salach wystawowych, gdzie prezentowana jest historia kolei na Ziemiach Polskich od 1845 do okresu obecnego.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zabytkowego taboru wystawionego na torach w skansenie.

Stacja Muzeum posiada w swoich zbiorach m.in. parowozy, lokomotywy, wagony, lokomotywę elektryczną EP02-02 – skonstruowaną po wojnie, oryginalny wagon silnikowy EKD, pociąg pancerny i wiele innych ciekawych pojazdów kolejowych.

Opracowała:
Urszula Aksiuto