XXV Festiwal Nauki i Sztuki

20 października 2023 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach językowych zorganizowanych przez Uniwersytet w Siedlcach podczas XXV edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. Uczniowie klas 1b, 2a, 3e i 4c pod opieką p. A Fatygi,  p. A. Kanickiej, p. M. Kępkowicz, p. Marii Karpik, p. S. Kalaty oraz p. A. Gil wzięli udział w następujących prezentacjach przygotowanych przez wykładowców Instytutu Neofilologii US (mgr Agnieszkę Laszuk, mgr Agnieszkę Wróbel, mgr Joannę Madej- Borychowską):

THE SOUND OF MUSIC – czyli czemu tak trudno zrozumieć Anglików i czy można się uczyć wymowy z piosenek?
Prezentacja była próbą wytłumaczenia dlaczego uczący się mają trudności ze zrozumieniem, zwłaszcza szybciej mówiących Brytyjczyków.

Playful English
Podczas wystąpienia omówione zostały wybrane zjawiska i procesy będące źródłem humoru językowego.
Angielskie idiomy, porównania powiedzenia i przysłowia zawierające nazwy zwierząt.
Podczas warsztatów uczestnicy poznali różne idiomy, porównania, powiedzenia i przysłowia zawierające nazwy bardziej i mniej egzotycznych zwierząt.
Wszystkie wykłady przygotowane były w sposób profesjonalny, a dzięki oprawie multimedialnej oraz humorystycznemu podejściu do ww. zagadnień, przyciągnęły uwagę młodzieży. Dzięki temu uczniowie obecni na sali również chętnie brali udział w konkursach z nagrodami przygotowanych przez prowadzących warsztaty.

Agnieszka Kanicka