Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Aktualności

Zbiórka dla kotów

Szanowni Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele, Prezydent Miasta Siedlce, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach organizuje na terenie szkoły zbiórkę karmy suchej lub mokrej dla kotów wolno żyjących z terenu Miasta Siedlce. Koty wolno żyjące tj. koty urodzone lub żyjące na wolności, w stanie dzikim, w otoczeniu człowieka, bytujące głównie w piwnicach budynków mieszkalnych, są elementem ekosystemu miejskiego, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się myszy i szczurów. Na terenie Miasta Siedlce jest dużo kotów wolno żyjących dokarmianych przez społecznych opiekunów, którzy są zarejestrowani w Urzędzie Miasta. Urząd Miasta Siedlce wspiera działania społecznych opiekunów i na okres jesienno-zimowy wydaje suchą i mokrą karmę dla kotów. Niestety ilości wydawanej karmy nie są w stanie zaspokoić całorocznych potrzeb kotów.

Opiekunami społecznymi są często osoby starsze, które same mają niewielkie dochody a mimo to "Wielkim Sercem" dzielą się tym co mają ze zwierzętami. Zbiórka karmy trwa od 1 października do 31 grudnia 2021 r. Karmę można zostawić w specjalnym pudełku znajdującym się na parterze pomiędzy salą nr 2, a biblioteką szkolną. Serdecznie zapraszam do udziału w zbiórce i wsparcia, Weronika Makowska (koordynator akcji na terenie Szkoły) we współpracy z uczennicą Julitą Jerominiak oraz klasą 3ap.

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. gen. Józefa Bema w Siedlcach 

ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce    www.zsp6siedlce.pl

 

tel. / fax (+48) 25 794 35 12
sekretariat@zsp6siedlce.pl