Niech w naszych sercach znajdą przystań - solidarni z Ukrainą!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Szkolne Koło Wolontariatu włączając się w akcję Urzędu Miasta Siedlce i Caritas Diecezji Siedleckiej informuje, iż w dniach 28.02 - 03.03 zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz dla miasta partnerskiego Berdyczów. Każda złotówka jest kroplą nadziei w tych dramatycznych dniach. Jak zawsze zwracamy się z prośbą, abyście byli z nami, bo razem możemy bardzo wiele. Do Polski przyjechało tysiące małych dzieci, kobiet i starszych, pomóżmy im choć na chwilę zapomnieć, że są daleko od domu. Niech w naszych sercach znajdą swoją przystań. Jeśli otrzymamy informację, jakie produkty są najbardziej potrzebne, podejmiemy organizację zbiórki darów.

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie.
Szkolne Koło Wolontariatu

Informacja Prezydenta Miasta Siedlce w sprawie wsparcia dla uchodźców z Ukrainy.

1. Prezydent Miasta Siedlce w porozumieniu z Caritas Diecezji Siedleckiej uruchamia nr konta bankowego:

94 9194 0007 0027 9318 2000 0110

dla wpłat na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz dla miasta partnerskiego Berdyczowa z przeznaczeniem na zakup leków, środków opatrunkowych, dezynfekujących, higienicznych itp. dla Berdyczowskiego Szpitala Miejskiego oraz innych potrzebnych artykułów uzgodnionych z merem Sergiejem Orlukiem. Wpłat dokonujemy koniecznie z dopiskiem „UKRAINA”.
  2. Od godziny 13:00 dzisiaj tj. 26.02.2022 r. sobota uruchomione zostają numery telefonów CAŁODOBOWO i CODZIENNIE, prowadzone i koordynowane przez MOPR w Siedlcach
    - dla osób zgłaszających chęć udzielenia pomocy osobom z Ukrainy (udzielenie schronienia, przekazania darów itp.)
    605 031 412

- dla osób z Ukrainy szukających pomocy w każdym zakresie
    605 573 371

3. W Urzędzie Miasta Siedlce, Skwer Niepodległości 2 na parterze w holu głównym zostaje uruchomiony od godziny 13:00 dzisiaj tj. 26.02.2022 r. sobota PUNKT KOORDYNACYJNY czynny codziennie i całodobowo. Można będzie zgłaszać osobiście potrzeby, zarówno w zakresie uzyskania pomocy jak i chęci jej udzielenia.

O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.