26 września 2024r. Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską. Tradycja świętowania Europejskiego Dnia Języków na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole tego dnia z radiowęzła rozbrzmiewała muzyka w różnych językach europejskich przygotowana przez uczniów klasy 3e pod kierunkiem p. Marii Karpik, a sale i korytarze szkolne udekorowane zostały gazetkami tematycznymi, plakatami przygotowanymi przez uczniów klasy 1a,1b, 1c, 3a, 2b, 5a,3g, flagami, mapami i dekoracjami o tematyce językowej. Ponadto na każdym piętrze naszej szkoły zorganizowano stoiska związane z językiem i kulturą krajów europejskich -stoisko dotyczące języka angielskiego przygotowali uczniowie klasy 4c, 2bm, 4e, 2b pod kierunkiem p. Moniki Kępkowicz, p. Agnieszki Kanickiej i p. Anity Fatygi; stoisko dotyczące języka niemieckiego przygotowała p. Joanna Oknińska z klasą 1c i 2a; stoisko dotyczące języka rosyjskiego przygotowała klasa 3d pod kierunkiem p. Katarzyny Sajewicz i p. Aleksandry Czmoch. Prezentowano na nich potrawy, znane postacie, stroje, flagi, mapy i inne materiały językowe oraz gadżety związane z kulturą danego kraju.
Również z okazji Europejskiego Dnia Języków, uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie na portret „Kate -Pricess of Wales” oraz do Europejskiego Konkursu na projekt koszulki organizowany przez Komisję Europejską przygotowane przez p. Anitę Fatygę.
W salach, w których odbywały się lekcje języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, uczniowie mogli oglądać prezentacje dotyczące wybranych krajów europejskich, poznać zwroty grzecznościowe w kilku językach oraz próbowali zmierzyć się z łamańcami językowymi, rozwiązywali quizy językowe, brali udział w karaoke.
Ostatnim punktem. obchodów Europejskiego Dnia Języków był, jak co roku, udział uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami języków obcych w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet w Siedlcach (koordynator współpracy p. Agnieszka Kanicka). 26 września 2024r. uczestniczyliśmy w warsztatach online. Natomiast 17 października 2024r. zorganizowane zostało wyjście uczniów naszej szkoły (klasa 1c, 2b, 3a, 4c pod opieką p. A Kanickiej, p. A. Fatygi, p. M Kępkowicz )na wykłady w UwS, gdzie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Instytutu Neofilologii.