Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach

Po kwalifikacje do Europy - Hiszpania

Drodzy Uczniowie klas 2 i 3 i Rodzice
Rozpoczynamy rekrutację pierwszego naboru na rok 2020 do projektu
"Po kwalifikacje europejskie", który rozpoczął sie 01 grudnia 2019 roku.
Rekrutacja dla grupy 1 i 2 trwa od 9 do 20 kwietnia 2020 roku.
Warunkiem uczestnictwa jest złożenie w gabinecie wicedyrektora wypełnionego formularza zgłoszeniowego w terminie do 20 stycznia 2020 roku.

Drodzy Uczniowie i Rodzice
Rozpoczynamy rekrutację drugiego naboru na rok 2021 do projektu
"Po kwalifikacje europejskie", który rozpoczął sie 01 grudnia 2019 roku.
Rekrutacja dla grupy 3 i 4 trwa od 15 do 24 kwietnia 2021 roku.
Warunkiem uczestnictwa jest złożenie w sekretariacie szkoły wypełnionego formularza zgłoszeniowego w terminie do 24 marca 2021 roku.

Serdecznie zapraszam,
Monika Kowalczyk
szkolny koordynator projektu

Spotkanie informacyjne online
dla uczniów i ich rodziców, zainteresowanych uczestnictwem w projekcie "Po kwalifikacje do Europy", odbędzie się 15 marca 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 18:00 na platfomie Microsoft Teams.

Podczas spotkania informacyjnego zostaną ogłoszone kryteria i zasady rekrutacji.
Rekrutacja dla grupy 3 i 4 od 15 do 24 marca 2021 roku.

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie w sekretariacie szkoły wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Nasi Uczniowie w Hiszpanii
Od 28.08.2021 r. do 11.09.2021 r. uczniowie z klas 2ap, 2dg, 4a, 4b, 4c, 4d będą odbywać dwutygodniowy staż zawodowy w Granadzie w Hiszpanii. Uczniowie uczestniczą w stażu zawodowym w ramach realizacji projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” „Po kwalifikacje do Europy”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Uczniowie kształcący się w naszej szkole na kierunkach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik transportu kolejowego, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych podczas stażu, dzięki szkoleniom i wizytom studyjnym, wzbogacą swoją wiedzę, podwyższą umiejętności i kompetencje. Do odbycia stażu w Hiszpanii uczniowie zostali odpowiednio przygotowani. Uczestniczyli w zajęciach przygotowawczych, a mianowicie kursie języka hiszpańskiego, zajęciach kulturowych, pedagogicznych, spotkaniach dotyczących prawnych aspektów pobytu za granicą, kursie pierwszej pomocy Te zajęcia okazały się niezwykle pomocne podczas pobytu w Hiszpanii. Łatwiej komunikować się, integrować w grupie i można czuć się bezpiecznie. Opiekę nad uczniami ze strony szkoły sprawują trzej nauczyciele. Podczas dwutygodniowego pobytu w Hiszpanii uczniowie wraz z opiekunami będą mieli okazję poznać kulturę tego kraju. Nie zabraknie bogatych wrażeń podczas zwiedzania Sevilli, Malagi i innych ciekawych miejsc.

Hola Espana
W ten jesienny, niedzielny, ale jakże słoneczny poranek nasi uczniowie wraz z opiekunami polecieli na staż do Hiszpanii. To już grupa 2.

Od 07.11.2021 r. do 21.11.2021 r. uczniowie z klas 2b, 3bp, 3bg, 3cg będą odbywać dwutygodniowy staż zawodowy w Granadzie w Hiszpanii. Uczniowie uczestniczą w stażu zawodowym w ramach realizacji projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego „Po kwalifikacje do Europy”, realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Tym razem to uczniowie z kierunków: technik geodeta, technik transportu kolejowego, technik budownictwa kolejowego będą szkolić się i doskonalić umiejętności zawodowe. Uczniowie będą też mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca Hiszpanii. Życzymy bogatych wrażeń.

Współpraca:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6